Hotel Kestřanka na Písecku by chtěla obec využívat jako sportovní zázemí

Z hotelu Kestřanka na Písecku dům pro seniory v dohledné době nebude. Obec Kestřany na takovou investici nemá finance, navíc nemůže čerpat ani dotace. Kestřany by ale objekt rády využívaly zatím aspoň jako sportovní zázemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní tvrz Kestřany. | Foto: Romana Lehmannová

Hotel v exekuci sice už před rokem a půl obec koupila v dražbě, ale dodnes čeká na verdikt soudu, který by zrušil předchozí závazky. Obec tak nemůže na Kestřanku žádat ani o dotace, ani zkolaudovat rozestavěný sál, který by podle starosty Lubomíra Málka (Nezávislí) mohli ihned využívat.

„Uvažujeme o tom, že bychom to využili jako multifunkční zařízení v tom stavu, v jakém to je, pro sport - nohejbal, volejbal, basketbal, futsal, tenis, a eventuelně nějaké letní kulturní akce,“ upřesnil Málek.

„Majetek je náš, ale řeší se, jak se budou peníze, které se vydražily, dál rozdělovat pro věřitele, co na tom mají pohledávky. Čekáme, až soud rozhodne, aby se mohla z katastru nemovitostí udělat výjma z těchto všech věcí, abychom mohli s majetkem standardně nakládat,“ doplnil.

Starosta Kestřan Lubomír Málek proto požádal o urychlení soudního verdiktu, na který obec čeká už od loňského května.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme