Hotelový bazén v Sezimově Ústí zamořil chlor. Deset lidí skončilo v nemocnici

Do hotelového bazénu v Sezimově Ústí na Táborsku unikl chlor. Záchranáři převezli deset lidí s podezřením na otravu chlorem do nemocnice. Hasiči prostor odvětrali, další lidi evakuovat nemuseli. Co způsobilo zvýšenou koncentraci chloru, zjišťují policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do hotelového bazénu v Sezimově Ústí unikl chlor | Foto: HZS Jihočeského kraje

„Hasiči průzkumem zjistili, že vysoká koncentrace chloru, rozpuštěného v hotelovém bazénu, způsobila zranění deseti osobám. Všechny byly po prvotním ošetření na místě převezeny do nemocnice sanitkami a leteckou záchrannou službou,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Záchranná služba rozvezla postižené do nemocnic v Táboře a Českých Budějovicích. Tři lidé leží na jednotce intenzivní péče.

„Tři pacienti byli se středně těžkou otravou chlorem hospitalizováni na jednotce intenzivní péče interního oddělení. Čtyři pacienti s mírnými příznaky otravy byli umístěni na standartních lůžkách,“ upřesnil mluvčí Jihočeských nemocnic Petr Pokorný.

Zbývající tři lidi lékaři po ošetření v nemocnici propustili domů. Příčinu úniku nebezpečné látky vyšetřují policisté.

Deset lidí se nadýchalo chlóru v hotelovém bazénu | Foto: HZS Jihočeského kraje

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme