Houbaři parkující na lesních cestách komplikují práci lesníkům

Houbařská sezóna v Česku je v plném proudu. Podle mykologů díky počasí rostou ve velkém i houby, které se v lesích daly najít jen výjimečně. Houbaři ale často přidělávají starosti majitelům lesů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba dřeva (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Tisíce lidí každý den míří do lesů, aby se po několika hodinách vraceli s plnými košíky. Houbaři mají v tyto dny doslova žně. Lesníci ale takovou radost z houbařské sezony nemají. Jedním z důvodů jsou auta na lesních cestách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Houbaření se může prodražit. Příspěvek redaktora Martina Pařízka

„Tyto lesní cesty slouží mimo jiné k odvozu dříví z lesa. Kolikrát se stane, že zaparkují tak, že průjezd odvozných souprav není možný. To znamená prostoje a nárůst nákladů. Tyto cesty také slouží pro příjezd hasičů v případě požárů,“ říká Ladislav Půlpán z ředitelství Lesů ČR v Hradci Králové.

Řidičům za parkování na lesních cestách hrozí vysoké pokuty. Na některých místech také auta čeká odtah.

„Obvykle se snažíme řešit tyto případy především domluvou, ale samozřejmě že hrozí i pokuta až do výše 5000 korun, v případě blokové pokuty na místě je to tisíc korun,“ dodává Půlpán.

Návrat z lesa se tak houbařům může pěkně prodražit.

Martin Pařízek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme