Hráčky florbalového týmu čtou dětem. Zpestřují jim pobyt v českolipské nemocnici

Hráčky českolipského florbalového týmu v minulém roce nafotily kalendář, jehož výtěžek šel na dětské oddělení českolipské nemocnice. Od konce prosince chodí také pravidelně číst dětem na lůžkové oddělení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Po pravdě to nebyl jen můj nápad. S panem primářem jsme přemýšleli, jak bychom ještě blíž pomohli dětem, jak bychom mohli být přímo s nimi,“ přibližuje situaci hráčka českolipského prvoligového florbalového mužstva žen Lucie Šmídová a pokračuje:

„Pana primáře napadla myšlenka, kdy jeho kamarád má zkušenosti z Kanady s tím, že tam funguje dobrovolnický systém. Jedna z pomocí je, že chodí číst pohádky dětem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč čtou českolipské florbalistky dětem v nemocnici, zjišťoval Tomáš Mařas

Přesvědčit děvčata z týmu, které mají asi blíž ke sportu než k veřejnému čtení, ale problém nebyl.

„V šatně po zápase jsem si řekla, že bychom dětem mohly dát jiný dárek než jenom hmotný. Sice zadarmo, ale ty nejlepší dárky jsou zadarmo. Bezvýhradně všechny souhlasily,“ říká Šmídová.

Podle zdravotní sestry na dětském oddělení Milady Grégrové je důležité, aby malí pacienti měli nějaké rozptýlení.

„Je velmi důležité, aby děti měly nějaké zpestření. Pokud na tom dítě není už tak špatně a je tady na doléčení, tak si myslím, že je to pro ně velmi pozitivní,“ míní Grégrová.

Rozdílně vnímají takovou návštěvu malé děti a děti starší, třeba čtrnáctileté. „Ty pubertální děti z toho někdy mají legraci, ale myslím si, že je to pro ně určitě zpestření. Ty menší, ty to berou," popisuje Grégrová.

Pro Zdeňka i Soku, kteří byli stejně jako ostatní malí pacienti starší 14 let, je to zpestření. Nechají si číst, i když pohádky to nejsou. „Takhle zabijeme čas. Je to lepší než tu ležet sám," svěřil se Zdeněk.

Hráčky českolipského florbalového týmu chodí za dětmi do nemocnice třikrát týdně. Čtou jim, povídají si s nimi a zpestřují jim tak pobyt v nemocnici.

Tomáš Mařas, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme