Hradec Králové kvůli vysokému počtu dětí otevře dvě nové školky

K zápisu do městských mateřských škol v Hradci Králové přišlo o 270 dětí víc, než školky poberou. Děti tak budou přijaty pouze na základě přijímacích kritérií, město se také chystá se otevřít nové školky v Podzámčí a ve Svobodných Dvorech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti v jazykové školce - Liberec | Foto: Jaroslava Mannová

K zápisu před dvěma týdny přišlo 1081 dětí. Magistrát ale odhaduje, že 31 mateřských školek, které zřizuje město Hradec Králové, přijme 810 dětí. Počet míst, které se letos uvolní, se nedá přesně určit. Není totiž jasné, kolik rodičů nejstarších dětí požádá o odklad jejich nástupu na základní školu.

Školky se pokusí přetlak vyřešit striktním dodržením přijímacích kritérií. Podle nich dítě musí bydlet v Hradci Králové, přitom dětí s bydlištěm mimo krajské město letos rodiče přivedli k zápisům 54. Dítěti také musí být do konce letošního roku 3 roky, mladších dětí bylo u zápisu 52.

Přetlak se tak sníží asi na 170 dětí. Následně se zohlední, jestli má dítě v konkrétní školce sourozence. Přednost budou mít také starší děti. Ty, které půjdou za rok v září do školy, mají na školku přímo nárok.

Nové školky v Podzámčí a ve Svobodných Dvorech

Ředitelé zveřejní na webových stránkách města výsledky zápisu na začátku května. Další šancí pro nepřijaté děti bude nová, v Hradci již dvaatřicátá městská školka.

„Budeme ještě otvírat pro sto dětí mateřskou školu Podzámčí, zápis se uskuteční koncem června. Děti narozené v druhé polovině roku 2010 mají velkou šanci se do této mateřské školy dostat,“ upřesňuje vedoucí odboru školství Alena Synková.

Další nová školka se má stavět ve Svobodných Dvorech, otevřená ale bude nejdříve na začátku příštího roku.

Poslední šancí pro rodiče jsou soukromé nebo alternativní školky, které jsou ale dražší než městské, v nichž se platí za měsíc 400 korun školkovné a 550 korun stravné.

Jiří Fremuth, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme