Hradecká radnice chce parkovací dům v Gajerových kasárnách. Opozice to kritizuje

Královéhradecká radnice uvažuje o umístění nového parkovacího domu do Gajerových kasáren. Postavit by ho měla firma ISP, která ve městě spravuje parkovací systém a budovat nová parkovací místa má za povinnost podle koncesní smlouvy. Podle opozice Gajerova kasárna není špatnou volbou, parkovací domy ale chybí spíše jinde ve městě

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový parkovací dům v Mladé Boleslavi zahajuje zkušební provoz | Foto: Jana Huzilová

Město hledá využití pro budovy v areálu Gajerových kasáren jen těžko. Parkovací místa v jeho okolí chybí a chybět budou. Radnice totiž chce do sousedních chátrajících Vrbenského kasáren umístit některé odbory magistrátu.

Podle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha z TOP 09 jsou zkrátka Gajerova kasárna pro parkovací dům vhodná:

"Jako jednoznačně nejméně konfliktní místo bylo vybráno umístění v lokalitě Gajerových kasáren, kde je počítáno s 250 parkovacími místy.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké plány má královehradecká radnice s Gajerovými kasárnami, zjišťoval redaktor ČRo Bohuslav Štěpánek.

Radnice navíc plánuje rekonstrukci Velkého náměstí, kde tak parkovacích míst ubude. Novým parkovacím domem by se částečně vyřešil i nedostatek parkovacích míst kolem Kongresového centra Aldis.

Podle opozičního zastupitele Martina Hanouska ze Strany zelených jsou ale ve stotisícovém Hradci Králové potřebnější lokality, třeba v Třebši, na Moravském Předměstí nebo u fakultní nemocnice.

"Projekt parkovacího domu u fakultní nemocnice padl, protože si firma ISP dupla na vedení města a to nepřipustilo jakoukoli konkurenci firmě ISP, ačkoli my si myslíme, že by se město mělo snažit sem pustit konkurenci. Před tím, než bude odkupovat podíl, tak právě připuštění konkurence by mohlo snížit cenu firmy ISP, " vysvětluje Hanousek.

Město totiž chce odkoupit nadpoloviční většinu akcií firmy ISP, aby mu plynul do městské kasy podíl z parkovného. To ale ještě musí dostat souhlas městských zastupitelů.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme