Hradecké městské lázně slaví 80. narozeniny, rozrostou se o venkovní areál

Královéhradecké městské lázně letos slaví 80 let svého vzniku. Po vlastní rekonstrukci areálu na výsledné moderní akvacentrum a modernizaci sousedního plaveckého bazénu letos a loni přibude venkovní areál. Ten chce město vybudovat v příštím roce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městské lázně v Ústí nad Labem: Secesní budova Městských lázní

Městské lázně v Ústí nad Labem: Secesní budova Městských lázní | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Původní vlnobití z 30. let je technickou památkou a dodnes funguje. Budova je architektonickou památkou. Jít s dobou ale bylo podle Stanislava Bydžovského z hradecké správy nemovitostí nutné.

„Staré městské lázně sice byly krásné, měly vlnobití, měly bazén o rozměru 30 krát 12 metrů, ale pro sportovní plavání to nebylo. A když se pak měly obsadit dráhy na výuku, z kapacitních důvodů to nevyhovovalo, a proto se přistoupilo k výstavbě padesátimetrového bazénu, který plně vyhovuje jak pro výuku, tak pro sportovní plavání.“

Bazén se otevřel v roce 1993, následná rekonstrukce proměnila městské lázně o šest let později v moderní akvacentrum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Bohuslava Štěpánka z městských lázní v Hradci Králové, které slaví 80. narozeniny

„Ta vnitřní část byla de facto celá vybouraná, to znamená, že na jedné straně se bazén zmenšil, ale na druhé straně zase zvětšil do půlkruhu. Vybudovaly se tam další bazénky, přibylo nové saunové oddělení, změnily se šatny, vybudovaly se kanceláře a de facto celé zázemí,“ upřesňuje ředitelka hradecké Správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová.

V prostoru za lázněmi, na ploše asi 4000 čtverečných metrů, v příštím roce přibude takzvaná slunná louka.

„Mělo by tam vzniknout mlhoviště pro děti, měly by tam být sprchy, toalety, lavičky na lehnutí, lehátka a menší dětské prvky. Možná tam dáme stůl na stolní tenis, místo na opalování. Když pak rodina přijde, může navštívit jak plavecký bazén, tak může projít až do městských lázní,“ popisuje Jaroslava Bernhardová.

S tím, že zvolila úspornou variantu za 5 až 6 milionů korun. Jak dodává, každý akvapark kvůli udržení atraktivity potřebuje obměnu alespoň části vodních prvků každých 10 let.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme