Hradecké Městské lesy mají na Vánoce připraveno 2500 smrčků a borovic

Většina vánočních stromků u nás vyroste na plantážích a část z nich se pak dokonce dováží například z Dánska nebo Německa. Část stromků ale pochází z prořezů. Například Městské lesy Hradec Králové mají na letošní Vánoce připraveno 2500 smrčků a borovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční stromky, prodej | Foto: Eva Odstrčilová

„Jsme v borové mlazině, která je vhodná pro výrobu vánočních stromků. Vybíráme stromky pravidelně rostlé, se všemi větvemi, pěknou barvou jehličí,“ ukazuje lesník Miroslav Štěpánek.

„To máme jednu. Tahle mlazinka dá takových třináct, sedmnáct stromků, budou potřeba,“ říká a připravuje na čtyřmetrovou borovičku, kterou si objednala jedna základní škola.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vánoční stromky se zajímal reportér Bohuslav Štěpánek

Miroslav Štěpánek je lesním Městských lesů Hradec Králové. Kolik půjde do prodeje stromků?

„Ode mě z mého lesnického úseku půjde zhruba tisíc stromků k přímému prodeji v mé hájovně. Za firmu máme připraveno 2500 vánočních stromů, z toho je zhruba 500 smrků. Máme připraveno asi 150 černých borovic a zbytek je borovice lesní,“ počítá.

Městské lesy budou stromky prodávat na vybraných hájovnách. Stromky z prořezů sice podle mnohých nejsou tak pěkné jako ty z plantáží, zato jsou podstatně levnější.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme