Hradecké technické služby mají napilno s úklidem spadaného listí

Kvůli spadanému listí v ulicích často není ani vidět, kde se má parkovat. Pracovníci technických služeb Hradce Králové tak mají v těchto dnech napilno. Lépe jim to jde, když trochu zaprší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poidzimní listí | Foto: Ladislav Bába

Zametače křižují hradecké ulice. „Pro svoz listí je lepší, když je mokré, protože se ho objemově vejde víc do kontejneru, slehne,“ říká Petr Hofman, řidič jednoho ze zametacích vozů, který právě projíždí ulicí Náhon.

Pavel Holeček je vedoucí střediska čištění města hradeckých technických služeb. O blokovém čištění má přehled.

„Provádíme ho jako každý rok od začátku března, kdy končí zimní údržba, až do konce listopadu, kde jsou naplánovány především ulice s výskytem větších stromů v centru města,“ popisuje a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

O úklid listí v Hradci Králové se zajímal reportér Bohuslav Štěpánek

„V těchto dnech vrcholí úklid zaměřený na sběr listí, který už teď začíná být velmi aktuální. Máme za sebou nějaké přízemní mrazíky, které tomu napomohly.“

Ulice jsou listím doslova pokryté a často ani není vidět označení parkovacích míst. Čištění ale často brání auta zaparkovaná na ulici i přes zákaz zastavení.

„Stálo v zákazu zastavení od šesti hodin ráno. Bránilo blokovému čištění kvůli velké technice, tak ho odtáhli,“ popisuje Holeček.

Odtažené vozidlo pak musí odtahová služba vrátit zpět na vyčištěnou ulici. Náklady na odtah vymáhá po řidiči magistrát města.

Ročně stojí hradecké technické služby blokové čištění ulic několik milionů korun.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme