Hradeckou fakultní nemocnici chce opustit stovka lékařů

Až stovka zejména mladých lékařů z hradecké fakultní nemocnice uvažuje o odchodu do zahraničí. Hromadnou výpovědí na konci roku by se tak připojili ke kampani Lékařských odborů. Ty varují, že lékaři odejdou do ciziny, pokud se jejich platové podmínky nezlepší. Odbory jsou připraveny odcházejícím lékařům pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Logisticky a možná i finančně pomůžeme, aby ty papíry měli co nejrychleji k dispozici. Většina těch lékařů tak jak se vyjádřila už dnes začíná vyjednávat o nějakém kontraktu buď v Německu nebo Irsku, to jsou nejčastější destinace, o kterých ti lékaři mluví,“ říká šéf lékařských odborů v hradecké fakultní nemocnici David Doležal.

Přehrát

00:00 / 00:00

P-nehasil-lékaři-výpověď-doležal.mp3

Náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl řekl, že problém nemůže řešit nemocnice. Na výrazný nárůst mezd totiž nemá peníze. Podle Tušla je to úkol pro politiky:

Přehrát

00:00 / 00:00

P-nehasil-lékaři-výpověď-tušl.mp3

„Kdyby opravdu došlo k tomu, že by sto nebo dvě stě lékařů z nemocnice mělo dát výpověď, tak to by byla jistě katastrofa pro nemocnici, protože jestliže počet lékařů v nemocnici je kolem 450 a z toho právě ti mladí jsou výkonní u lůžek, tak by to byla jistě rána pro nemocnici. Takže budeme muset promyslet, jak se zachovat.“

Ota Nehasil, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme