Hradecký hokejový klub nebude po napadení fanouška měnit pořadatelskou službu

150 lidí z pořadatelské služby dohlíželo na zimním stadionu v Hradci Králové na bezpečnost při pátečním extraligovém zápase domácích hokejistů proti Plzni. 40letý muž se během utkání dostal do roztržky s jiným fanouškem a po zásahu ochranky skončil v nemocnici se zlomeným nosem, vyraženými zuby a dalšími zraněními. Vše teď řeší policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vyšetřují incident, při kterém členové bezpečnostní agentury zranili fanouška hradeckého klubu | Zdroj: ČTK

„Vzhledem k tomu, že chodím do sektoru, kde jsou většinou rodiny s dětmi, a jsem ženská, která se na hokej chodí jenom dívat, tak asi nemám ani žádný důvod se s nimi nějakým způsobem setkat. Většinou je pořadatelská služba spíš u kotlů,“ říká paní Věra.

Na hokej chodí už přes deset let a žádné špatné zkušenosti s ochrankou nemá. Narozdíl od muže, kterého z hradeckého zimního stadionu odvážela sanitka. Vedení klubu na incident okamžitě zareagovalo. Sešlo se s policií, pořadatelskou službou i zástupci fanklubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala redaktorka Lucie Valášková

„Došlo k selhání jednotlivých členů ochranky, načež reagoval šéf pořadatelské služby tím, že tyto členy vyřadil ze svých pozic,“ oznámil za hokejový klub Mountfiled Robert Horyna.

S pořadatelskou službou prý dosud žádné problémy nebyly, proto s nimi chce klub spolupracovat i nadále. „Tato pořadatelská služba je tady deset let. Je to první takhle vážný případ a je potřeba zmínit i to, že byla riziková utkání, například Kometa, tam tato pořadatelská služba předvedla zásah perfektně,“ potvrdil Horyna.

Policisté teď případ vyšetřují. Muži z ochranky jsou obviněni z výtržnictví. „V současné době vyhodnocujeme kamerové záznamy a zjišťujeme, kdo má tento útok na svědomí. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na dvě léta,“ upřesnila Lenka Burýšková z hradecké policie.

Podle ní jde teprve o druhý případ, který musela policie řešit za dobu, co Hradec opět hraje extraligu. První se stal v prosinci a obešel se bez větších následků. Policisté věc doteď vyšetřují jako podezření z přestupku proti občanskému soužití.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme