Hradecký kraj zahájil správní řízení kvůli odstavené čističce ve Dvoře Králové

Vysoká pokuta hrozí čistírně odpadních vod ve Dvoře Králové. Krajský úřad Královéhradeckého kraje zahájil správní řízení s jejím provozovatelem a majitelem, protože před týdnem odmítl vodu čistit kvůli sporům s městem o cenu. Splašky z šestnáctitisícového města tak tekly 56 hodin přímo do Labe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čistírna odpadních vod v Olomouci | Foto: Aleš Spurný

Provozovateli hrozí až milionová pokuta, majiteli půl milionu. Vzhledem ke lhůtám stanoveným zákonem lze první rozhodnutí krajského úřadu očekávat začátkem března.

„Státní správa má dohled nad dodržováním zákonů v určitých oblastech, co se týká nakládání s vodou a kanalizací, a v tomhle případě bude zkoumat, jestli firma porušila zákon při ochraně vod, vodohospodářské činnosti, i co se týká vydaných licencí a toho, co majitel a provozovatel měli nebo neměli dělat,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí kraje Imrich Dioszegi.

Provozovatelská firma WWTP DKNL přerušila čištění kvůli sporu o ceny s dvorskou radnicí v pondělí 6. února ráno. Po následujících 56 hodin tekly splašky z šestnáctitisícového města do řeky. Čistička je znovu v provozu od středečního večera, předcházela tomu dohoda města s jejím provozovatelem.

Česká inspekce životního prostřední zahájila správní řízení kvůli vypouštění splašků do Labe již minulý týden. Viníkům hrozí pokuta až pět milionů korun.

Martin Hromádka, Jiřina Šmídová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme