Hradecký Týden vzdělávání dospělých nabízí 250 přednášek a kurzů v pěti městech

Tento týden je v Královéhradeckém kraji ve znamení vzdělávání dospělých. Zhruba 250 přednášek a kurzů v pěti městech zastřešuje Krajský úřad v Hradci Králové. Akce je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit něco nového a díky tomu třeba i získat práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzdělávání v zaměstnání. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Očekávám, že se dozvím, jak vzniká pracovně právní vztah, a nějaká ta úskalí, na co si dávat pozor při uzavírání pracovní smlouvy. Chtěl bych se něco dozvědět. Vystudoval jsem management cestovního ruchu, takže přednáška o Filipínách mě velice zaujala,“ říká Vojtěch Kunart.

Jako absolvent je stále bez práce a věří, že by mu přednášky mohly pomoci najít uplatnění. O tom, na co si dát pozor při uzavírání pracovní smlouvy, přednášela desítkám zájemců úřednice Jana Doušová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Týdnu vzdělávání dospělých natáčela Lucie Valášková

„Cílem by mělo být, aby tahle přednáška těm lidem dala lidským způsobem pochopení materie pracovního práva, zákoníku práce a právních vztahů, do kterých vstupují v každodenním životě,“ přibližuje Doušová.

Témata seminářů jsou různorodá. Nejde jen o hledání práce, ale i o volnočasové zájmy, třeba zdravý životný styl. Úřady práce chtějí lidi motivovat k celoživotnímu vzdělávání.

„Naší ambicí je informovat veřejnost, snažit se jí vnutit myšlenku o významu, smyslu celoživotního vzdělávání. Že vzdělání nekončí dnem, kdy ukončím školu, ale je potřeba se vzdělávat celý život. A že to souvisí s nutnou flexibilitou na trhu práce,“ zdůrazňuje ředitel Úřadu práce v Hradci Králové Martin Horák.

Všechny akce jsou zdarma a přijít může každý. V Královéhradeckém kraji se Týden vzdělávání dospělých koná počtvrté.

„Nám se podařilo i díky tomu, že úřad práce má svoje kontaktní pracoviště ve všech okresech, rozšířit myšlenku Týdne vzdělávání dospělých do celého kraje. V minulosti se spíše koncentrovala jenom do Hradce a v letošním ročníku máme kolem 120 účastnících se vzdělávacích společností a podařilo se dát dohromady kolem 250 - 260 vzdělávacích aktivit,“ říká ředitel Horák.

Týden vzdělávání dospělých tak v regionu pokračuje v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě, Trutnově a v Rychnově nad Kněžnou ještě zítra. Martin Horák dodává, že ti, kteří to letos už nestihnou, dostanou šanci opět příští rok.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme