Hradečtí fotbalisté se připojili k listopadové charitativní akci Movember

Movember je celosvětová charitativní akce. Muži si při ní jeden měsíc nechávají narůst knír a hlavním cílem je podpořit boj proti rakovině prostaty. V České republice se do kampaně pravidelně zapojuje několik tisíc lidí včetně známých osobností a sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradečtí fotbalisté se připojili k listopadové charitativní akci Movember a nechávají si narůst vousy (ilustrační foto) | Foto: Standa Soukup

Charitativní akci se rozhodli podpořit i hradečtí fotbalisté. S nápadem přišel brankář Tomáš Koubek, který Movember podpořil už loni. Tehdy se mu ještě ostatní přesvědčit nepodařilo, tentokrát už ano.

Tomáše i jeho spoluhráče tak během listopadu ozdobí knír a na konci měsíce mezi sebou vyberou částku, kterou věnují na charitativní účely. „Jsem rád, že do toho šli všichni i trenéři,“ říká gólman Votroků a reprezentant ČR do 21 let. Jenže už teď je jasné, že ne všichni se vydrží neholit.

Přehrát

00:00 / 00:00

S fotbalisty z Hradce Králové natáčel redaktor Václav Plecháček

„My jako realizační tým se toho účastníme taky, ale mě to asi bude stát nějaké peníze, protože se z toho vykoupím,“ přiznává s úsměvem trenér Luboš Prokopec. Jenže jedno takové oholení ho přijde hodně draho.

„Za každé oholení v tomto měsíci bude sankce dva tisíce korun,“ připomíná sazebník jeden z hráčů Jiří Janoušek. A dodává, že nadšení nebyli ani někteří jeho spoluhráči: „Pár protestů tam bylo a myslím si, že nejvíc se to nelíbilo Pavlu Dvořákovi.“

„My jsme hlasovali, kdo je pro a kdo proti. Já jsem nebyl moc pro, protože mě to vždycky štípe a škrábe,“ připouští Pavel Dvořák. Názor ale změnil ve chvíli, kdy zjistil, jaký je vlastně účel celé akce.

„Ani jsem pořádně nevěděl o co jde. Pak když jsme si přečetl na internetu, že se fotíme, fotky jdou na dražbu a peníze se posílají na dobrou věc, tak jsem s tím nějaký velký problém neměl. Bude to sranda. Horší je, že polovině kluků v kabině to neroste.“

Pavel Dvořák tak bude možná patřit mezi nejvíc zarostlé hráče celého týmu. Dalším z vousáčů je i nejlepší hradecký střelec podzimu David Vaněček. Ani on ale z nové ozdoby není úplně nadšený.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme