Hranice na Přerovsku po 20 letech otevírají jesle. Jsou soukromé a mají plno

I v menších městech se znovu obnovují jesle. Některé matky spěchají do práce, nechtějí totiž přijít o kontakt s profesí nebo musí svým výdělkem podpořit rodinný rozpočet. Příkladem jsou Hranice na Přerovsku, kde se jesle otevírají po dvaceti letech. A mají plno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové soukromé jesle v Hranicích na Přerovsku | Foto: Jana Zemková | Zdroj: Český rozhlas

Zřizovatelka Jana Šlesingrová hlídala při mateřské děti kamarádek. Jenže poptávka narůstala a prostory nestačily. Od města dostala příspěvek na rekonstrukci domu, který rodina přestavěla na jesle.

„Celkem jsem třeba ve své domácnosti měla čtyři děti. Reaguji na poptávku rodičů, protože dětí stále chtělo přibývat a už to v domácích prostorách nebylo možné,“ popisuje Jana Šlesingrová.

Šatna, jídelna, obří herna, miniaturní toalety, umyvadla a hlavně spousta barev a hraček. Tak vypadají nově otevřené jesle v Hranicích.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Hranicích se po 20 letech otevřou jesle. Byla se v nich podívat reportérka Jana Zemková

„Je to krásně zrekonstruované, nádhera,“ vychvaluje prostory jeslí jedna z maminek. „Já jsem nadšená. Je to světlé, prostorné,“ přidává další.

Zatímco některé děti budou v jesličkách trávit jen pár hodin týdně, Filípek sem bude chodit každý den.

„Ze zákona mi bylo místo drženo jenom rok, takže bych o něj přišla a pak by mě třeba převeleli někam jinam, což by s malými dětmi taky nebylo moc výhodné stěhovat se pořád dokola,“ vysvětluje Filípkova maminka, která pracuje v armádě.

Nové soukromé jesle v Hranicích na Přerovsku | Foto: Jana Zemková

Zprovoznění jeslí přivítal i Václav, i když jeho dítě sem přivedly smutné okolnosti. „Zemřela nám maminka a já se musím věnovat práci, nic jiného nám nezbývá. Takže pro mě je to obrovská pomoc,“ říká.

Uběhlo pár minut a v každé místnosti je plno. První setkání dětí s jesličkami se obešlo bez slziček, rodiče měli na dohled. Ostrý provoz prověří jejich statečnost už 1. října.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme