Hrozba bombového útoku na pardubické univerzitě se nepotvrdila, šlo o planý poplach

Studenti a učitelé Univerzity Pardubice se mohli odpoledne vrátit do školy. Anonymní ohlášení výbuchu se nepotvrdilo. Policie v budovách žádnou výbušninu nenašla a veškerá bezpečnostní opatření zrušila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vyklidili koleje pardubické univerzity a pustili se do jejich prohledávání | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

„Ráno jsme se sebrali, vzali jsme si nejnutnější věci a šli jsme na výlet,“ popisuje začátek dnešního dne jedna ze studentek. Krátce před třetí hodinou odpoledne policie studentům koleje zpřístupnila.

Bezpečnostní opatření spojená s anonymním oznámením bombového útoku ale způsobila vysoké škole nemalé finanční škody.

„Určitě nás to něco stát bude. Protože zastavení práce je samozřejmě určitá ztráta. A další škody mohou vzniknout tím, že máme externí firmy, které zde pracují, například budují a rekonstruují naše prostory,“ potvrzuje rektor vysoké školy Miroslav Ludwig.

Odpoledne se univerzitní kampus postupně začal vracet do normálního života. Zítra by měla začít běžná výuka. „Myslím si, že začne výuka v laboratořích, seminářích i přednáškách. Zaměstnanci přijdou ráno normálně do práce. Takže univerzita bude žít běžným pracovním dnem,“ dodává rektor.

Po autorovi výhrůžného anonymu policie dál pátrá. „Tento skutek je kvalifikován jako zločin obecného ohrožení, kde hrozí sazba až 8 let odnětí svobody,“ popisuje policejní mluvčí Jitka Vavřinová.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme