Husitské muzeum v Táboře uctí památku historika Stanislava Zity

Ve věku 52 let zemřel historik Husitského muzea v Táboře Stanislav Zita. V muzeu déle čtvrt století působil jako kurátor sbírkových fondů a historik novějších dějin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Husitské muzeum

Husitské muzeum | Foto: Husitské muzeum Tábor

Podle zástupce ředitele Husitského muzea Zdeňka Vybírala všichni v jeho osobě ztrácí kolegu a odborníka i oblíbeného popularizátora historie.

„Všichni kolegové v husitském muzeu velice želeli té ztráty. Přestože v posledních letech měl dlouhodobé zdravotní potíže, vždy se z nich dokázal nějakým způsobem dostat a znovu se zapojit do aktivit muzea. Muzeum představovalo středohor jeho života, zejména v těch posledních letech,“ řekl Vybíral a dodal:

„Husitské muzeum vidí jako určitý závazek se se svým kolegou důstojně rozloučit. A to důstojné rozloučení by mělo proběhnout ve čtvrtek 21. února v patnáct třicet v poutním kostele v Klokotech. Má se odehrát zádušní mše.“

Tentýž den, ve čtvrtek 21. února, pak v malém sále táborské Střelnice začíná v 17 hodin vzpomínkový podvečer věnovaný Stanislavu Zitovi.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme