Česko 1:1 Rakousko

Husté sněžení v Libereckém kraji komplikuje dopravu

Silný vítr trápí od noci celou republiku. Na horách dosahuje až 110 kilometrů v hodině, v nížinách fouká v náporech až 70. Meteorologové varují také před vydatnými srážkami. Aktuálně hlásí husté sněžení třeba Liberecký kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v Duchcově na Teplicku mizí pod přívaly sněhu | Zdroj: ČTK

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné. Silničáři ale doporučují na všech místech jezdit se zvýšenou opatrností.

Během večera začalo velmi intenzivně sněžit na Jablonecku a Semilsku. Sníh tam padá i ráno. Problémy jsou ve stoupáních u Kořenova a Harrachova. V kopci u Harrachova stojí již několik kamionů, kterým se stoupání nedaří zdolat.

Na silnicích se tak drží souvislá ujetá vrstva rozbředlého sněhu, která stále zapadává čerstvou pokrývkou. Silničáři nestíhají tyto úseky posypávat. Silnice mohou podkluzovat.Ve vyšších polohách nad 800 metrů navíc fouká silný vítr. Tvoří se proto sněhové jazyky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v Libereckém kraji sleduje reportérka Radiožurnálu Šárka Škapiková

Žádné větší problémy ale Krajská správa silnic v důsledku sněžení a silného větru na silnicích v Libereckém kraji nezaznamenala. Nejsou hlášené žádné vážnější nehody, nesjízdné úseky ani spadané stromy.

Česko trápí silný vítr, dopoledne ještě zesílí

Číst článek

Na Liberecku a Českolipsku je situace klidnější. Tam prší a vozovky jsou mokré, ale nenamrzají, protože se drží kolem pěti stupňů nad nulou.

Hasiči se připravovali na velmi náročnou noc. Byli v pohotovosti a byli připraveni zasahovat u mnoha případů. Jak ale potvrdila mluvčí hasičů Libereckého kraje Zdeňka Štrauchová, záchranné sbory neměly od 18 hodiny večerní až do dnešní šesté hodiny ranní jediný výjezd. Hasiči měli paradoxně nejklidnější noc za poslední měsíc.

Šárka Škapiková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme