Hygienici měří hluk v okolí letiště Vodochody

Hygienici dnes zjišťují, jak hlučná jsou letadla, která startují ze středočeského letiště Vodochody. Lidé z přilehlých vesnic si totiž už dlouhou dobu stěžují na velký hluk. Jednou z obcí, kde se už během dopoledne začalo měřit jsou i Panenské Břežany.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky lidí demonstrovaly proti rozšíření vodochodského letiště

Stovky lidí demonstrovaly proti rozšíření vodochodského letiště | Foto: Jana Káninská

U tamního letiště přistávají zatím většinou jen sportovní letadla. Hodnoty, které dosud hygienici naměřili, nejsou příliš vysoké. Dosahují asi padesáti decibelů. Odborníci ze zdravotního ústavu v Panenských Břežanech už tady měří hluk potřetí.

Výsledky z těchto měření chce obec použít v boji proti rozšíření letiště ve Vodochodech na větší mezinárodní terminál, kde by létaly pravidelné linky.

Vlastník letiště, firma Penta, ho chce vybudovat do dvou let. Společnost ale zatím nemá studii na životní prostředí, kde se má právě hluk zohlednit. Měření bude v Břežanech pokračovat až do večera.

Petra Benešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme