Inauguraci papeže si nenechali ujít ani zaměstnanci Biskupského gymnázia v Ostravě

Inauguraci nového papeže Františka sledoval celý svět a přímý přenos si nenechali ujít ani věřící v České republice. Například v Ostravě, kde hned ráno lidé ladili televize a počítače, aby všechno fungovalo tak, jak má.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František se ve Vatikánu slavnostně ujímá svého úřadu | Zdroj: Reuters

Normální škola a ruch během přestávky. Na konci chodby na Biskupském gymnáziu v Ostravě je však malý byt, od kterého má klíče školní spirituál Vojtěch Janšta.

Mezi všechny každodenní povinnosti dnes musel vtěsnat i puštěnou televizi. U jednoho stolu ale nebyl sám. O několik hodin dříve přišli na odpolední směnu i další zaměstnanci školy. Neplánovaně tak vznikl malý vatikánský televizní koutek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Inauguraci papeže Františka ve Vatikánu sledovali lidé v přímém přenosu i v Ostravě. Natáčel mezi nimi Martin Knitl

Je skvělou zprávou, že máme nového papeže a dnešní inaugurace už je pouze završením velkého čekání, říká ostravsko opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Také jeho velmi oslovilo papežovo jméno František a jasné zaměření na pomoc chudým a potřebným.

„Dnešní den je svátek svatého Josefa a je to také krásný den v životě církve, kdy si připomínáme toho, který v chudobě nazaretské vychovává Ježíše, syna Božího,“ vysvětluje.

Biskup Lobkowicz už ráno slíbil, že bude odbíhat od schůzek a jednání, aby viděl alespoň útržky inaugurační mše. A hlavně, jak bude papež mluvit a jaká slova zvolí tentokrát.

Papež František se ve Vatikánu slavnostně ujal svého úřadu

Číst článek

„Církev zůstává pořád stejná, ale přicházejí do ní lidé, kteří tam přinášejí svoje kvality, a jak věřím, chtějí to realizovat ku prospěchu všech,“ doufá.

Přesně v poledne se v ostravské katedrále rozezněly zvony. Dnes to bylo zvonění silné a mimořádné.

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme