Infocentrum na Kvildě bude kvůli rekonstrukci do zimy zavřené

Informační středisko šumavské správy na Kvildě je ode dneška kvůli rekonstrukci zavřené. Jedná se o nejnavštěvovanější informační středisko ve všech národních parcích v republice. Loni sem zavítalo 75 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel svatého Štěpána - Kvilda - Šumava | Foto: Khalil Baalbaki

Teď se na tři měsíce uzavírá kvůli rekonstrukci, která přijde na 17 milionů korun. Vznikne nová moderní expozice věnovaná horskému lesu, promítací sál i knihovna.

„Mezi lákadla bude jistě patřit i virtuální 3D model Šumavy na velké dotykové obrazovce. Na ní bude možné rozkliknout zhruba 30 míst s detailním popisem, fotografiemi a krátkými videosekvencemi.“

„Chybět nebude ani klasická turistická mapa Šumavy a to jak v zimní, tak i letní verzi. V projektu se počítá i s odpočinkovou zónou ve formě lesního palouku, ze kterého bude návštěvník pozorovat nejen promítanou oblohu, ale i rozmanitý život v horském lese,“ přiblížil novou podobu infocentra mluvčí národního parku Pavel Pechoušek.

Správa parku tam vybuduje i moderní expozici o sporném tématu kácení v přísně chráněných zónách.

„Návštěvníci se dozví o horském lese dostatek informací na to, aby si pak utvořili vlastní názor a upřednostnili jednu z obou variant, a to je jak bezzásahový, tak i zásahový režim,“ říká vedoucí tamního střediska Dana Zývalová.

Informační středisko na Kvildě se návštěvníkům znovu otevře 17. prosince.

Ľubomír Smatana, mta, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme