Iniciativa Auto*Mat upozorňuje na nereálné sliby pražských politiků

Iniciativa Auto*Mat upozorňuje na nereálné volební sliby politiků týkající se dopravy v Praze. Iniciativa proto analyzovala zmíněné proklamace a výsledek dnes představila veřejnosti. Podle analýzy strany rády mluví o hospodárnosti, ale povolební realita může být jiná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut. Ilustrační foto.

Kolona aut. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„My jsme právě ukončili analýzu politických proklamací a slibů na třech úrovních. Na úrovni veřejných debat, na úrovni oficiálních programů politických stran a na úrovni precizního, detailního dotazníku, který nám zodpověděly odborné týmy jednotlivých stran,“ popsal výzkum Michal Křivohlávek z iniciativy Auto*Mat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěry analýzy iniciativy Auto*Mat představil na Rádiu Česko Michal Křivohlávek.

Podle Křivohlávka je naslibovaná dopravní výstava naprosto přemrštěná: „Praha bude mít v příštích čtyřech letech z vlastních zdrojů zhruba 40 miliard korun, ale ještě musíme vzít v potaz, že 20 miliard zaplatí za dostavbu tunelu Blanka. Při bližším pohledu jsme odhalili situaci, že hlavní strany – ODS, TOP 09 a nově nastupující Věci veřejné mají ve svých proklamací tolik nových prvků městské dopravní infrastruktury, že kdyby měly všechno splnit, tak by stavěly téměř dvacet let.“

Iniciativa Auto*Mat navíc upozorňuje na to, že pro dopravní situaci v Praze je stěžejní dostavba chybějící části vnějšího okruhu, zklidnění provozu v centru města a podpora Městské hromadné dopravy.

Helena Berková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme