Inspekce uzavřela kvůli myším supermarket Albert v Praze

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela prodejnu Albert v Praze 9 na Černém Mostě. Inspektoři tam pod paletami objevili mrtvé myši a na regálech s balenými potravinami myší trus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční české potraviny | Foto: Jiří Hošek

Mluvčí sítě prodejen Albert Dana Dvořáková potvrdila, že v zázemí prodejny byly nalezeny dvě uhynulé myši, které se do obchodu pravděpodobně dostaly zvenčí, a to při expedici nebo příjmu zboží.

Na vstupních dveřích supermarketu je cedule „Z technických důvodů dnes zavřeno“. V prodejně se svítí a uvnitř jsou vidět zaměstnanci, takže to vypadá, že odstraňují nedostatky, kvůli kterým inspekce prodejnu uzavřela.

Lidé to přijímají většinou celkem klidně. Na dveřích si přečtou nápis a rezignovaně odcházejí. Jedna paní reportérovi Českého rozhlasu Zbyňku Zykmundovi přímo na místě řekla, že ji uzavření obchodu nepřekvapuje, a že přece myši jsou tam, kde jsou potraviny. Nakupovat sem bude chodit dál.

Další kontrolu chce Státní zemědělská a potravinářská inspekce provést zítra dopoledne. Pokud zjistí nápravu situace, je možné znovuotevření prodejny.

Zbyněk Zykmund, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme