Inverze bude v Moravskoslezském kraji trvat do poloviny příštího týdne

Některé kraje České republiky stále trápí smog. Zatímco ale v Brně, Přerově nebo Mladé Boleslavi množství polétavého prachu v ovzduší pomalu klesá, v Moravskoslezském kraji je situace stále špatná. Lidé by měli chodit ven jen v nutných případech a také méně větrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská doprava je dnes kvůli smogu v Ostravě zdarma. | Zdroj: ČTK

Nejvyšší koncentrace průměrných 24hodinových koncentrací prašného aerosolu jsou v Bohumíně. „Díky mírnému jižnímu větru a mělké tlakové níži ve vyšších vrstvách atmosféry, která škodliviny takzvaně vysála, průměrné koncentrace polétavého prachu dnes poklesly,“ říká Eduard Jarcovják z pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ozvěn dne byl Eduard Jarcovják z pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě

Podle předpovědi vítr v průběhu noci zeslábne, koncentrace polétavého prachu budou znovu narůstat a inverzní charakter počasí bude trvat i v dalších dnech.

„V dalších dnech očekávám tento charakter počasí a dle příjmu změnu nevidím minimálně do poloviny příštího týdne,“ říká Jarcovják.

Regulace je vyhlášená pro oblasti Ostravsko a Karvinsko. Firmy by měly podle Jarcovjáka zastavit nebo omezit výrobu.

Michaela Vydrová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme