Investor 'maršmelounu' má územní rozhodnutí, stavět v Praze zatím nemůže

Situace kolem stavby bytového domu v ulici U Milosrdných v Praze 1, přezdívaného maršmeloun, se dál komplikuje. Ministerstvo pro místní rozvoj zrušilo rozhodnutí pražského magistrátu, které zamítalo stavební rozhodnutí pro stavbu. Podle italského investora - firmy Praga Progetti e Investimenti - tak potvrdilo územní rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt získal přezdívku maršmelou podle jednoho z původních návrhů, ve kterém měla být fasáda růžová | Foto: Jan Charvát

Investor ale nemůže začít stavět, dokud nebude mít potřebná povolení památkářů. Jejich kladná stanoviska totiž v listopadu zrušilo ministerstvo kultury.

„Stále platí výsledek přezkumu ministerstva kultury, který ruší povolení magistrátních úředníků-památkářů. To znamená, i z tohoto důvodu není možné stavět. Jsou určité požadavky na to, jaké typy staveb je možné stavět v památkově chráněných zónách, a tyto požadavky splněny nebyly,“ říká Vítězslav Praks z Občanského monitoringu.

Proti stavbě, která má vzniknout v těsné blízkosti Anežského kláštera v centru Prahy, protestovali místní občané i sdružení. Přezdívku maršmeloun projekt získal podle jednoho z původních návrhů, ve kterém měla být fasáda bytového domu růžová.

Kauza „maršmeloun“ | Foto: Český rozhlas

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme