Italové mají prázdniny, práce před kostelem sv. Václava ve Velešíně potrvají déle

Úpravy prostranství před kostelem svatého Václava v jihočeském Velešíně se blíží ke konci. Hotovo je ale zatím jen po stavební stránce. Lavičky, osvětlení a některé ozdobné prvky ale ještě chybí nebo se teprve dodělávají. Práce brzdí také prázdniny v Itálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Velešínský starosta Josef Klíma vybírá kulatý znak s podobiznou svatého Václava. Stavbyvedoucí Pavel Němec mu ukazuje čtyři grafické návrhy.

Podobizna svatého Václava bude zasazená do oka ryby, popisuje Klíma.

„Stylisticky bude mít udělané desatero, tedy deset takových stupínků. Zároveň tam umístíme symbol křesťanství rybu a uprostřed místo oka bude symbol naší státnosti svatý Václav. Podle něj se také kostel jmenuje,“ vysvětluje velešínský starosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Italské prázdniny prodloužily opravu prostranství před kostelem Svatého Václava ve Velešíně. Podrobnosti zjišťoval Martin Pokorný.

Celý tento obraz bude vyleptaný do nerezové desky, která bude zasazená do dlažby. Nové prostranství chtěli Velešínští představit už dnes při příležitosti poutě.

Dlažba a kamenné prahy už září novotou. Ozdobné prvky, lavičky, osvětlení a panely s desaterem ale ještě hotové nejsou.

„Některé prvky jsme si nechali dělat v Itálii. Italové mají teď prázdniny a slíbili, že to udělají zhruba do 20. září,“ uzavírá Josef Klíma s tím, že hotovo by mohlo být koncem září, pravděpodobně na svatého Václava.

Martin Pokorný, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme