Jablonec má v rozpočtu dostatek peněz na sport, kulturu i na dopravu

Jablonec nad Nisou schválil nový rozpočet. Podle náměstka primátora Miloše Veleho z ODS nechtěla radnice letos šetřit na kultuře, na sportu ani na dopravě. Pro lidi tak bude jezdit stejně autobusů a nebude se muset rušit ani letní kino, jak se někteří obyvatelé obávali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padesátikoruny | Foto: Tomáš Adamec

„Největší položka je městská hromadná doprava. Bude zase zachovaná a v tom rozsahu, jako byla v roce předchozím. Mám na mysli třeba i tramvaj mezi Jabloncem a Libercem, i ta bude financována v plné výši. Co se týká sportu a kultury - i tam dáváme stejnou částku, jako jsme dávali v roce předchozím. Ani tam nedojde k žádnému omezení,“ potvrdil Vele.

Autobusových spojů v městské hromadné dopravě tak neubude a město bude dál dotovat i dopravu zdarma pro seniory nad 70 let.

V případě nedostatku peněz také hrozilo, že by se muselo v Jablonci zavřít letní kino. Jeho provozovatelé dostali peníze na provoz i na nutnou digitalizaci, a tak Jablonečtí o promítání pod širým nebem nepřijdou.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme