Jablonec nad Nisou zavádí placení parkovného pomocí SMS zpráv

S novinkou pro řidiče parkující ve městě přichází ode dneška Jablonec nad Nisou. Poplatek za parkovné je možné uhradit pomocí SMS zprávy. Zkušební provoz potrvá tři měsíce. Strážníci ale už dostali přístroje na kontroly v terénu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parkování

Parkování | Foto: Ondřej Jánoška

SMS zpráva za úhradu parkovného musí mít předepsaný tvar a obsahuje i registrační číslo auta.

Městská policie pak má dva speciální terminály, a pokud do nich značku zadá, zjistí, jestli řidič parkovné uhradil. Zvolit si každý může i požadovanou dobu stání, od jedné hodiny až po čtyři.

Jablonci se tak podařilo vyřešit to, co nezvládli v Praze, kde se podobným způsobem platí jízdenky MHD. Nelze tam ale koupit esemeskou jízdenku na krátkou vzdálenost.

Návod, jak postupovat, najdou lidé v Jablonci nad parkovacím automatem. Ten totiž zůstává na svém místě pro ty, kteří s sebou stále nosí dost drobných nebo nechtějí platit o tři koruny dražší minimální sazbu.

Pokud se nový systém osvědčí, začne se používat na všech městských parkovištích. Zatím totiž funguje jen na Horním náměstí.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme