Jablonec ožil zimním triatlonem, dorazilo na sedmdesát závodníků

Už šestý ročník Jabloneckého klasického zimního triatlonu se dnes konal v tamním sportovním areálu Břízky. Klání je zároveň závodem Českého poháru a do Jablonce tak zavítala kompletní česká špička tohoto sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikace do vyřazovacích jízd ve sprintu Světového poháru volnou technikou 15. ledna v Liberci. Česká běžkyně na lyžích Eva Nývltová postoupila z kvalifikace do vyřazovacích jízd..jpg | Zdroj: ČTK

Oproti klasickému triatlonu do toho zimního plavání nepatří. Začíná se proto během, kde je vzdálenost do cíle obvykle kolem pěti kilometrů.

Účastníky následně čeká deset patnáct kilometrů na horském kole. Končí se zhruba pětikilometrovým během na lyžích.

Zimní triatlon je proto označován třemi B, tedy běh-bike-běžky.

Závody začínaly krátce po půl jedné závodem žáků, tedy dětí od osmi do jedenácti let. Následoval dorost a dospělí. Dorost a ženy absolvovaly tři kilometry na kole, osm běhu a tři a půl na běžkách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Šárka Sudová sledovala zimní triatlon v Břízkách

Muži a veteráni pak měli vzdálenosti největší pět kilometrů na kole, šest běhu a sedm na běžkách.

Organizátoři letos doufali v překonání rekordu v počtu závodníků. Věřili, že se triatlonu zúčastní přes stovku účastníků. To se nakonec i přes krásné počasí nepodařilo. Na start se přesto postavilo téměř sedmdesát závodníků.

Nechyběla ani absolutní česká špička. V mužích to byl loňský vítěz mužského triatlonu Pavel Jindra. Za ženy potom ministryně světa i Evropy Helena Erbenová, která je jednou z nejúspěšnějších světových závodnic v těchto extrémních formách triatlonu.

Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme