Jaro dorazilo i do ZOO ve Dvoře Králové

ZOO Dvůr Králové má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v ČR a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě. Oživte si vzpomínky z dětství, kdy jste snili o dobrodružných výletech mezi divoká zvířata a sny si částečně plnili, když vás rodiče vzali do ZOO. V ZOO Dvůr Králové nad Labem vás čeká tajuplná Afrika, aniž byste museli cestovat přes devatero hor a devatero řek. Po dlouhé zimě k nám konečně dorazilo jaro. A to nejen z pohledu astronomického, ale také teplotního. O tom, že jaro zavítalo také do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, přesvědčila Janu Tomkovou ředitelka Dana Holečková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ZOO Dvůr Králové nad Labem | Foto: Zoo Dvůr Králové
Přehrát

00:00 / 00:00

Jaro dorazilo i do ZOO ve Dvoře Králové

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem byla oficiálně otevřena pro veřejnost dne 9. května 1946 na ploše pouhých 6,5 ha.
V současné době dosahuje královédvorská ZOO výjimečných světových úspěchů v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a řady druhů antilop. Počtem držených zvířat je největší ZOO u nás. Zároveň je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě. Jako jediná v ČR nabízí v létě (od května až do konce září) Africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty - kopytníky a ptáky.

Jana Tomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme