Jaroměř trápí doprava, silničáři dokončují poslední úsek hlavního tahu

Řidiči jedoucí přes Jaroměř teď potřebují pevné nervy. Silničáři právě pokládají asfalt v úseku od křižovatky s Partyzánskou ulicí až ke hřbitovu. Počasí ale rekonstrukci přeje, a proto bude ukončena o týden dříve, než bylo plánováno. Tedy už koncem listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři dokončují v Jaroměři poslední úsek hlavního dopravního tahu | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

Technika, pracovní stroje, silničáři, čekající auta. Tak to teď vypadá na 1100 metrů dlouhém úseku od křižovatky Partyzánská až po hřbitov.

A dopravní situace se má podle vedoucí odboru dopravy v Jaroměři Jany Hájkové ještě zhoršit.

„Kolony nastanou ve čtvrtek, pátek a pondělí a úterý, protože pokládka bude po polovinách vozovky a tím pádem doprava bude vedena kyvadlově."

Zatímco někteří řidiči nešetří nelichotivými slovy, jiní opravu vozovky vítají. Mezi nimi i Václav Daněk, který tudy projíždí třikrát týdně:

„Musí se to udělat, když se to neudělá, tak to bude čím dál horší." A dodává, že naposledy čekal v koloně půl hodiny.

Místní opravovaný úsek objíždí přes centrum města, řidičům kamionu nezbývá nic jiného než čekat. Dobrou zprávou je, že hlavní dopravní tah, který měl být opraven do 5. prosince bude plně průjezdný dříve.

„Pokládka by měla být dokončena v úterý, ve středu už by měly být jenom dokončovací práce a poté by do konce listopadu mělo pak proběhnout malování vodorovného značení," dodává za úřad Jana Hájková.

Rekonstrukce silnice skončí dříve hlavně díky současnému počasí, které silničářům nahrává a práce tak nemuseli přerušit.


Zvětšit mapu

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme