Jaromír Nohavica dostal k šedesátinám netradiční dárek - portrét v nadživotní velikosti

Jaromír Nohavica dnes slaví šedesátiny. Známý ostravský písničkář a patriot, jehož texty si pobrukuje několik generací, je pro mnohé Ostravany žijící legendou. Při vyslovení jeho jména lidem v hlavě naskakují melodie, jména písní i míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Nohavica. Archivní snímek. | Foto: Sony Music

„Vybaví se mi Darmoděj, Český Těšín a Karolína - ta stará,“ říká třicetiletý Petr z Ostravy, který by prý jubilantovi přál nejméně jednou tak dlouhý život.

„Nebudu to omezovat nějakým číslem, ale řekla bych ještě spoustu let, krásného zpívání a ať se mu daří samozřejmě a plno zdraví,“ přeje zpěvákovi paní Markéta.

Skupina pouličních umělců Sprayart 34 připravila Jaromíru Nohavicovi narozeninové překvapení. Na plotu u bývalého Dolu Jindřich nastříkali jeho tvář s přáním v nadživotní velikosti. Museli sice bojovat o povolení a se silným deštěm, rok starý nápad ale dotáhli do konce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O netradiční dárek se zajímal reportér Stanislav Janalík

„Malba jako taková se asi utajit nedala, jelikož je na takovém místě, kde denně projede tisíce lidí, takže jsme mu spíš chtěli udělat jednak radost a jednak vzdát takový hold,“ vysvětluje Miroslav Špálek, pro kterého je ostravský zpěvák žijící legendou.

Tvrdí, že skupina Sprayart a Nohavica jsou si podobní tím, že svým dílem vyjadřují něco ze sebe. Podle něj zpěvák má, hlavně pro Ostravu, velký kulturní vliv.

Při vytváření svého díla na plotě se skupina umělců pořádně zapotila. Osmadvacetiletý David Vlk si musel s tváří ostravské ikony vyhrát.

„Ze začátku to bylo určitě těžké, protože je to víceméně můj první takový obraz obličeje. Musel jsem přijít na to, jak si to rozměřit, aby kompozice tváře seděla, jak má, aby bylo poznat, že je to Jarek,“ popisuje Vlk.

Největší problém měl podle svých slov s výběrem barevných odstínů.

Podle ohlasů kolemjdoucích svůj úkol sprejeři zvládli. Jakmile se najde chvíle, dojde prý dokonce na jejich setkání s oslavencem.

Stanislav Janalík, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme