Jeden ze čtyř zraněných při loupeži v Horusicích zemřel v nemocnici

Brutální přepadení rodinné firmy v Horusicích na Táborsku má jednu oběť. Dnes ráno v nemocnici zemřel jeden ze tří těžce nemocných mužů. Celkem lupiči napadli sedm lidí, čtyři z nich zranili. Policie po pachatelích stále pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení | Foto: Romana Lehmannová | Zdroj: Český rozhlas

„V případu byla nařízena soudní pitva, neboť jeden z těžce zraněných svým zraněním dnes ráno podlehl,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí krajské policie Lenka Kozoňová.

Skupina minimálně tří mužů přepadla rodinnou firmu v Horusicích ve středu večer. Podle policie lupiči ukradli neznámý obnos peněz.

Na místě zůstali čtyři zranění, tři z nich odvezli záchranáři do nemocnice ve velmi vážném stavu. Střelné ani sečné zbraně podle mluvčí policie použity nebyly, šlo o fyzické napadení.

Přepadená firma HF moto, s. r. o., Martina Hadrávka se zabývá renovací veteránů a výrobou dílů do motorek značky Jawa a ČZ. Podle informací na internetu je o její služby velký zájem v Česku i v zahraničí, na objednané zboží jsou čekací lhůty.

Policie dál hledá případné svědky

S ohledem na závažnost skutku žádá policie o pomoc každého, kdo se v Horusicích ve středu od 19 do 22 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu lidí, vozidel nebo odstavených vozidel.

Zvláště pak kriminalisté žádají řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice - Veselí nad Lužnicí a dále ve směru Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí - Třeboň a všimli si pohybu lidí nebo vozidel, aby své informace předali kriminalistům prostřednictvím linky 158. Cenný by byl záznam z autokamery.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme