Jeden ze čtyř zraněných při loupeži v Horusicích zemřel v nemocnici

Brutální přepadení rodinné firmy v Horusicích na Táborsku má jednu oběť. Dnes ráno v nemocnici zemřel jeden ze tří těžce nemocných mužů. Celkem lupiči napadli sedm lidí, čtyři z nich zranili. Policie po pachatelích stále pátrá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení

Dům v Horusicích, kde došlo k přepadení | Foto: Romana Lehmannová | Zdroj: Český rozhlas

„V případu byla nařízena soudní pitva, neboť jeden z těžce zraněných svým zraněním dnes ráno podlehl,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí krajské policie Lenka Kozoňová.

Skupina minimálně tří mužů přepadla rodinnou firmu v Horusicích ve středu večer. Podle policie lupiči ukradli neznámý obnos peněz.

Na místě zůstali čtyři zranění, tři z nich odvezli záchranáři do nemocnice ve velmi vážném stavu. Střelné ani sečné zbraně podle mluvčí policie použity nebyly, šlo o fyzické napadení.

Přepadená firma HF moto, s. r. o., Martina Hadrávka se zabývá renovací veteránů a výrobou dílů do motorek značky Jawa a ČZ. Podle informací na internetu je o její služby velký zájem v Česku i v zahraničí, na objednané zboží jsou čekací lhůty.

Policie dál hledá případné svědky

S ohledem na závažnost skutku žádá policie o pomoc každého, kdo se v Horusicích ve středu od 19 do 22 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu lidí, vozidel nebo odstavených vozidel.

Zvláště pak kriminalisté žádají řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice - Veselí nad Lužnicí a dále ve směru Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí - Třeboň a všimli si pohybu lidí nebo vozidel, aby své informace předali kriminalistům prostřednictvím linky 158. Cenný by byl záznam z autokamery.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme