Jednání jihočeského hejtmana a studentů, jimž vadí radní z KSČM, uvízlo na mrtvém bodě

Jednání hejtmana Jihočeského kraje a studentů, kteří protestují proti obsazení pozice krajské radní pro školství komunistkou, uvízlo na mrtvém bodě. Hejtman je sice prý připraven dále jednat, podle zástupce studentů Šimona Hellera však schůzky nepřinesly žádné řešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihočeští sociální demokraté podepsali koaliční smlouvu s komunisty

Jihočeští sociální demokraté podepsali koaliční smlouvu s komunisty | Foto: Ivan Mls

„Naše poslední společné setkání a jednání proběhlo koncem prosince, kdy pan hejtman si stojí stále na svém. To znamená, že ač je ochoten se s námi sejít, tak není ochoten přinést jakýkoli návrh na řešení této situace. My jsme přinesli dvě řešení, jak řešit tuto situaci, pan hejtman nebyl ochoten ani jedno zvažovat,“ uvedl student Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Šimon Heller, jeden z mluvčích protestujících studentů.

Podle něj nemá smysl se momentálně scházet dál. „Naší jedinou možností je stále poukazovat na tento problém,“ řekl Heller. Studenti tak pod hlavičkou iniciativy „Komunisté nepatří ke kormidlu“ dál protestují.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola deklaroval, že je připraven se studenty dále jednat. I když osobně prý s formou studentských protestů nesouhlasí, považuje je za legitimní.

„Já jim neupírám právo vyjadřovat se, a dokonce si vážím toho, že se vyjadřují k politické situaci. Z druhé strany bych právě od kohokoli včetně studentů očekával i určitou míru ochoty spolupracovat, aby obavy, které třeba vyjadřují, jsme mohli nějakým způsobem minimalizovat. Já jsem připraven k jakýmkoli dalším schůzkám a k jakékoli spolupráci, ale musím cítit, že je k tomu připravena i druhá strana,“ řekl již dříve Zimola.

V Jihočeském kraji vládne společně ČSSD a KSČM. Studenti poukazují na to, že se krajskou radní pro školství stala Vítězslava Baborová z KSČM. Zástupkyni podle nich nedemokratické strany na této pozici nechtějí.

Pavla Kuchtová, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme