Jednání o brněnském vlakovém nádraží vláda opět odložila

Vláda opět odložila jednání o brněnském hlavním vlakovém nádraží. Ministerstvo dopravy chtělo jmenovat řídicí výbor pro přípravu přestavby nádraží. Mezi členy výboru měli být zástupci ministerstva, Správy železniční dopravní cesty, města Brna i Jihomoravského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží Brno | Foto: Tomáš Adamec

Vláda měla tento bod projednávat už v dubnu, i tehdy ale téma brněnského nádraží odložila na pozdější termín. Ministerstvo dopravy zatím stále čeká na studii proveditelnosti, která by porovnala dvě nejčasněji diskutované varianty polohy nádraží - v lokalitě pod Petrovem v centru nebo o několik set metrů dále u řeky.

Obě zvažované varianty by stály kolem 20 miliard korun, které by měla z velké části pokrýt Evropská unie. K přesunu nádraží by se příští rok na podzim měla v referendu vyjádřit veřejnost.

Správa železniční dopravní cesty vybrala autora studie budoucí polohy brněnského vlakového nádraží. Je jím sdružení firem v čele se společností Sudop Brno.

Mělo by posoudit podmínky polohy nádraží blíže centru města a porovnat ji se vzdálenější polohou.

„Studii bude zpracovávat někdo, kdo je autorem jedné z variant, tak ta objektivita a nestrannost dostává velkou ránu,“ postavil se proti výběru náměstek brněnského primátora Martin Ander ze Strany zelených.

„A myslím si, že důvěryhodnost toho výsledného řešení je tímto zpochybněna.“

Železničáři tvrdí, že tendr splňuje podmínky. Dodávají, že nakonec museli vybrat firmu i přesto, že byla dražší.

První totiž nesplnila podmínky. Řízení i kvůli tomu posuzuje antimonopolní úřad.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme