Jednání ODS a TOP 09 o koalici na pražské radnici pokračují

O tom, jak bude vypadat koalice na pražské radnici, se dnes bude opět jednat mezi ODS a TOP 09. Jestli obě strany uzavřou koalici by mělo být jasné už dnes nebo zítra. Mluvit by se navíc mělo o personálních otázkách, případně o fungování eventuelní koalice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

Naposledy se zástupci občanských demokratů a TOP 09 viděli v úterý, kdy se bavili například o ekonomickém vývoji Prahy. „Hovořili jsme také o velmi zásadních otázkách, jaký bude ekonomický vývoj Prahy v následujícím období, protože i na to musí koaliční smlouva myslet, abychom do ní zapracovali všechny možné problémy, které další dopady ekonomické krize budou přinášet,“ potvrdil pražský volební lídr ODS Bohuslav Svoboda.

Podle něj je technická pracovní část smlouvy v zásadě hotova a obě strany mají za úkol už jen doplnit formulace, na kterých se dohodli.

Předseda pražské TOP 09 František Laudát se ale včera nechal slyšet, že dává spojení s občanskými demokraty pouze pětiprocentní šanci. Má prý totiž indicie o dohodě mezi ODS a ČSSD. Podle šéfa pražské ODS Borise Šťastného je ale pravděpodobnost všech tří koalic stále stejná.

„Budeme jednat s TOP 09, pokud to jen bude možné. Máme jednání ve čtyři hodiny. Na schůzku určitě přijdeme, budeme jednat dál a uvidíme, kam se jednání posunou,“ řekl Šťastný.

Tůma: Rozhodnutí padne do konce týdne

Podle pražského volebního lídra TOP 09 Zdeňka Tůmy, by mělo být jasné, jak jednání mezi TOP 09 a ODS dopadla, nejpozději do konce týdne: „Snažíme se věci tlačit dopředu. Shoda je na tom, že pokud nenarazíme na vážnější problémy, tak bychom do konce týdne měli být schopni se rozhodnout tak či onak.“

V minulých dnech se mezi oběma stranami objevily rozpory. Na jedné ze schůzek se vyjednávači TOP 09 a ODS pohádali poté, co vedení TOP 09 vyzvalo premiéra a šéfa ODS Petra Nečase, aby se vložil do jednání. Pražská ODS totiž podle vedení TOP 09 jedná ve prospěch podnikatelských skupin. Občanští demokraté obvinění označili za urážku a odešli tehdy z jednání.

Veronika Malá, Zuzana Filípková, Jan Herget, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme