Jesenické nemocnici prý docházejí peníze na provoz

Jesenická soukromá nemocnice bojuje o přežití, chybí jí totiž peníze na provoz. Už dlouhá léta upozorňuje ředitel nemocnice Jan Jedlička na nerovné podmínky. V regionu žije zhruba 40 tisíc obyvatel, zařízení je ale dimenzované na dvojnásobek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doktor (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nemocnice už několikrát žádala o podporu stát, kraj i obce, ale bez úspěchu. Za celou dobu existence získala pouze jedinou státní dotaci a to před devíti lety.

Jedlička si stěžuje, že nemocnice je oproti státním zařízením v nevýhodě. Zdravotní lůžkovou péči přitom jiný subjekt v regionu nezajišťuje.

„Stávající úhradová vyhláška, kterou se platí tato péče, je natolik omezující pro Jesenicko, že není schopná vyjádřit hendikep našeho regionu – velké území geograficky odděleno a malý počet pacientů. Jsem přesvědčen o tom, že se nám v krátké době už konečně podaří získat vícezdrojové financování, tak jak je běžné v rámci České republiky v nemocniční síti. A je několik samozřejmě možností a několik cest, o kterých teď intenzivně jednáme,“ říká Jedlička.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme