Jeseničtí hasiči budou trénovat záchranu lidí z lanovky

Evakuace lidí z lanovky budou dnes trénovat jeseničtí hasiči ve skiareálu v Ramzové. Podobné zásahy procvičují pravidelně před každou zimní sezónou. Tentokrát si vyzkouší záchranu pasažérů ze čtyřsedačky, kterou ještě neotestovali. Přidá se k nim i horská služba, obsluha lanovky a dokonce kolegové z Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Sněžku | Foto: Luboš Veverka

Pro jesenické hasiče je to letos první cvičení na lanovce. Připomenou si spouštění pasažérů, upínání do záchranných pásů i vyproštění pomocí žebříku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeseničtí hasiči budou trénovat záchranu lidí z lanovky. Natáčela s nimi reportérka Andrea Švubová

„Vyzkoušíme si postupy, jestli jsme něco nezapomněli, jestli se dá něco změnit, zrychlit, a hlavně si to osvěžit,“ upřesnil velitel lezecké skupiny Jiří Šarman.

Poláci sice na druhé straně hranice žádné hory ani lanovky nemají. Jeseničtí hasiči ale počítají s tím, že by jim v případě poruchy pomohli s evakuací lyžařů v některých areálech. Mají to mnohem blíž než třeba kolegové ze Šumperku.

Evakuaci lidí z lanovky zažili hasiči naostro naposledy letos v létě, kdy se kvůli technické poruše zastavila jednosedačka z Čerňavy na Šerák.

Martin Hromádka, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme