Jeseničtí zastupitelé chtějí udělat vše pro to, aby získali úvěr na stavbu akvaparku

Jeseničtí zastupitelé se jen tak snadno nechtějí vzdát stavby akvaparku. I když zatím nemají jasno, z čeho by ho město zaplatilo. Do výběrového řízení na poskytnutí 50milionového úvěru se totiž nikdo nepřihlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aquapark Šutka - bazén | Foto: Anna Königsmarková

Na včerejší mimořádné schůzce pověřili zastupitelé starostku města, aby oslovila banky a jejich zájem ověřila. Radnice už za přípravu zaplatila 20 milionů korun. Podle zastupitelky ze Strany svobodných občanů Veroniky Peštukové by měla využít všechny možnosti:

„Zatím ještě uvažujeme o tom, jestli je vůbec reálné pokračovat dál. Největší problém je s termíny. Musíme zkusit získat 50 milionů, město je určitě nemá. Já stále považuji za špatné vrátit se do 60. let minulého století, kdy tu nebyl krytý bazén v celé oblasti - od Losin na sever a od Bruntálu na západ.“

Místostarosta Libor Halas ze sdružení Mladí pro Jeseník by nejraději celý plán zastavil, už teď jsou podle něj termíny napjaté. Vodní svět má být hotový do března 2015.

„Dále se upínat k tomu, že přesvědčíme některou banku, aby nám poskytla úvěr, není dobrá cesta. To nadále oddalujeme a vznikají další náklady v souvislosti s tímto záměrem. Po posouzení všecho včetně krátké lhůty pro realizaci stavby zastávám názor, že rizik, vyplývajících pro město Jeseník, je už příliš,“ domnívá se Halas.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme