Jeseničtí zastupitelé zamítli stavbu domova důchodců. Starostka to chce zvrátit

Jeseničtí zastupitelé odmítli pokračovat v přípravě stavby nového domova důchodců. Město má přitom velkou šanci získat na investici dotaci. Pokud ale do srpna nepředloží projektovou dokumentaci, o svou příležitost přijde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseník radnice | Foto: Lukáš Bocan

O potřebě podobného zařízení se mluví už přes 20 let. Záměr počítal se vznikem 44 nových lůžek pro nemohoucí seniory. Náklady se odhadují na 68 milionů korun, dotace by mohla dosáhnout až 75 procent.

Zbývající podíl by ale městský rozpočet příliš zatížil, míní zastupitelé. Mají jinou prioritu - akvapark. Starostka Jeseníku Marie Fomiczewová chce přesto jejich rozhodnutí zvrátit.

„Toto zařízení je v Jeseníku nezbytně nutné. Je příslib toho, že pokud vše doložíme, tak by dotace měla vyjít. Je to jedinečná šance, kterou bychom neměli pustit, protože si umím docela představit, že v budoucnu budeme hovořit podobně jako o tunelu pod (Červenohorským) sedlem, že se to tehdy pouštělo, škoda, protože už to prostě nebude,“ říká starostka.

Celou záležitost chce Fomiczewová znovu otevřít na radě města. Ta by následně měla jednat o tom, zda ji zastupitelům předloží k posouzení znovu. Při posledním hlasování totiž dvě pětiny zastupitelů chyběly.

Andrea Švubová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme