Jeseník chtěl ušetřit na výdajích za městskou policii

Bezpečnostní agentura namísto městské policie, takovou nabídku dostala jesenická radnice. Soukromá firma navíc slibuje 30ti procentní úspory. Vedení města teď hledá jakoukoliv možnost, jak ušetřit. Při seznamování s nabídkou ale zjistila, že pracovníci agentury by měli oproti strážníkům velmi omezené kompetence.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie Jablonec nad Nisou

Městská policie Jablonec nad Nisou | Foto: Radana Schaeferová

„Myšlenka tady té varianty zajištění pořádku ve městě vznikla v okamžiku, kdy jsme seděli nad městských rozpočtem a přemýšleli jsme o výši jednotlivých položek. V průběhu jednání vyplynulo několik rozporů a nejasností týkajících se hlavně kompetencí. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli, že to zatím nebudeme dále zkoumat,“ vysvětlil místostarosta Jeseníku Libor Halas.

„Závěrem rady bylo, že problematika je příliš složitá na to, abychom touto změnou dosáhli velké a rychlé úspory,“ dodává Halas.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme