Jeseník má půl roku zpoždění s vypracováním plánu udržitelného rozvoje

Jeseník se jako první u nás stal členem sdružení zemí EU, takzvaného Paktu starostů a primátorů. Hned na začátku si ale město udělalo ostudu, protože nestihlo vypracovat klíčový dokument. Právě dnes se v Jeseníku evropský Pakt starostů sejde a město dokument stále nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseník, Priessnitzovo sanatorium | Foto: CzechTourism

Pakt starostů a primátorů je hlavní evropskou iniciativou usilující o dobrovolné zapojení samospráv ke zvýšení energetické účinnosti, dlouhodobému využití obnovitelných zdrojů energie a snižování emisí oxidu uhličitého na jejich území. Jeseník se k Paktu připojil před rokem a půl. Město se zavázalo, že do 12 měsíců vypracuje akční plán udržitelného energetického rozvoje. Jenže svůj slib nesplnil.

Místostarosta Libor Halas proto požádal o prodloužení lhůty. A dostal nový termín - analýzu musí město předložit do března příštího roku. „Jsem přesvědčen, že to stihneme,“ řekl Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeseník hostí konferenci ‘Pakt starostů a primátorů - příležitost pro česká města‘. Podrobnosti má redaktorka Andrea Švubová.

Akční plán má jesenické radnici ukázat, kde lze nejefektivněji ušetřit. To podle místostarosty povede v konečném důsledku ke snížení nákladů třeba na vytápění budov.

Konkrétní možnosti úspor energie nabídne ostatním městům i dnešní konference. Nebude na ní chybět ani zábava. „Takovým velkým zpestřením bude účast chemika Michaela, který je známý z pořadu České televize Michaelovy pokusy,“ přiblížil Halas.

Druhé kolo jednání o boji paktu starostů a primátorů čeká 20. října Litoměřice.

Andrea Švubová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme