Jeseník může přijít o pohřební službu. Kvůli neetickému zacházení se zesnulými

Jesenické technické služby pravděpodobně přijdou o licenci na provoz pohřební služby. Jejich hrobníci podle živnostenského úřadu porušovali zákon a závažná pochybení už stála místo i bývalého šéfa provozu. Společnost se ale proti rozhodnutí úřadu odvolala a vymyslela i záložní plán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřeb, hřbitov (ilustrační foto) | Foto: Milena M. Marešová

Předseda představenstva technických služeb a zároveň zastupitel města za hnutí ANO Roman Kalous připouští, že společnost nechtěla nic podcenit, a tak si celou situaci pojistila.

„Chceme jít cestou dceřiné společnosti technických služeb. Je to schůdná varianta. Budeme se snažit, ale byly služby plynule zachovány,“ vysvětlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeseničtí hrobníci podle živnostenského úřadu porušovali zákon, můžou teď kvůli tomu přijít i o licenci

Největší výtkou živnostenského úřadu bylo pochybení při převozu zesnulých ke kremaci a také při ukládání těl. To se ale teď podle ředitele technických služeb Jaroslava Ryčla pravidelně kontroluje.

„Dochází k přesné evidenci, ke kontrole mrazících a chladících zařízení. Každý z boxů má vlastní ukazatel teploty, který je pravidelně kalibrován, a jsou prováděny kontrolní záznamy do evidence. Takže jsme si naprosto jistí, že vše funguje v souladu se zákonem,“ uvedl ředitel.

Nápravu zařídily technické služby i při převozu zesnulých. „Už někdy z kraje letošního roku byl vydán jednoznačný zákaz převozu více než dvou rakví v jednom autě,“ doplnil zastupitel Kalous.

Polovina kontrolovaných pohřebních služeb podle ČOI porušila zákon

Číst článek

O odvolání technických služeb bude rozhodovat krajský úřad, výsledek bude už za několik týdnů.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme