Jeseníky nabízejí výborné sněhové podmínky a levnější ceny

Jeseníky hlásí až 125 cm sněhu. V průběhu týdne nasněžilo dalších dvacet a jak se zdá, hned tak rychle nezmizí. V následujících dnech má být poměrně chladno. Jaro se tu ještě zdaleka o své slovo nehlásí. Přes týden jsou svahy skoro prázdné, větší nápor očekávají ve skiareálech zase o víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červenohorské sedlo | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Jarní lyžování stále láká řadu nadšenců. Ve většině středisek navíc ušetří, jejich provozovatelé jim nabízejí mimosezonní ceny. Příkladem je Červenohorské sedlo.

„Napadly spousty sněhu, takže není problém. Předpověď je taková, že teploty budou minusové, lyžování bude určitě kvalitní. Pokrývka se pohybuje od 30 do 70 centimetrů. Teď je to pěkný prašan, zhutnělý rolbováním. Od pondělí 18. března máme ceny vedlejší sezony,“ láká zástupce tamního provozovatele Tomáš Klíma.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lyžařských podmínkách v Jeseníkách informovala redaktorka Andrea Švubová

Drtivá většina zimních areálů vlastní sněžné kanony. Červenohorské sedlo a Ovčárna jsou výjimky. A na kvalitě sněhu je to znát.

„Celou dobu je velmi kvalitní sníh, pěkně se lyžuje, podložka je v celku tvrdá, drženlivá a vodivá. Je to přírodní sníh a kvalita je vysoká. Díky preparaci a strojní úpravě mají lyžaři pohodlí,“ upřesnil majitel vleků v nejvýše položeném středisku v Česku Josef Figura.

Dobré podmínky ale nabízejí i ostatní skiareály. Na své si přijdou i běžkaři. Za kvalitně upravenými stopami se ale musí vypravit do vyšších poloh.

Podle horské služby ale platí v nejvyšším moravském pohoří až do odvolání třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Kdo se bude držet značených tras, žádnému riziku se nevystavuje.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme