Česko 1:2 Rakousko

Jeseníky zasypal nový sníh, i zde komplikuje dopravu

Husté sněžení komplikuje od rána dopravu v Jeseníkách. Největší problémy mají řidiči prázdných kamionů a ti, co vyrazili na letních gumách. Silničáři nasadili do terénu veškerou techniku, cesty průběžně pluží a solí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid sněhu zaměstnává lidi na mnoha místech Česka | Zdroj: ČTK

„V této chvíli na celém území okresu Jeseník hustě sněží a fouká vítr, takže na vozovce je nová, čerstvá vrstva sněhu. Je průběžně plužená, ale jak do toho fouká a sněží, tak se stále obnovuje,“ říká dispečer jesenického cestmistrovství Milan Marcinov a pokračuje:
„ Drobné problémy se projevují ve větších stoupáních, kde vozidla třeba musejí nasadit řetězy. Přes celý den by mělo být sněžení, vítr a tvoření sněhových jazyků.“

Sníh komplikuje od ranních hodin dopravu také na Šumpersku. Místy tady napadlo až 20 cm nového sněhu. Silničáři komunikace solí a sypou, vozovky jsou zatím s opatrností sjízdné. Mokrý sníh a silný vítr láme také stromy, silničáři kvůli tomu hlásí problémy na třech místech.

Česko trápí silný vítr, na horách hustě sněží

Číst článek

Také město Bruntál uzavřelo vjezd do města pro kamiony.

Andrea Švubová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme