Jihlavské tělocvičny plní lidé, kteří se po Vánocích zbavují přebytečných kil

Kilogramy nabrané během Vánoc se po svátcích snaží shodit stovky Jihlavanů. Do posiloven proto míří víc lidí než kdy jindy. Odborníci ale upozorňují, že by se hubnutí nemělo podceňovat. Vhodné jsou pak konzultace s trenérem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovat proti nadváze se dá různými způsoby | Foto: European Commission Audiovisual service

Řada jihlavských posiloven hlásí oproti prosinci až třicetiprocentní nárůst nových klientů. Novoroční předsevzetí ale řadě nových návštěvníků fitness center nevydrží příliš dlouho.

V každém případě se má k cvičení přistupovat s rozumem a nejlepší je dát na radu odborníka.

„Určitě si objednat trenéra, co se týče posilovny, aby to mělo nějaký systém, a doplnit to aerobním cvičením,“ radí majitelka jihlavského fitcentra Věra Mikulcová.

Vhodný aerobní trénink by si podle jejích slov měli lidé volit s ohledem na svůj aktuální tělesný stav. V široké nabídce nechybí spinning, cvičení s balančním polštářem Bosu nebo běh na páse.

Pomoc trenérky vyhledala i dvaadvacetiletá Petra z krajského města, která do tělocvičny vyrazila po půlroční přestávce. Do letní dovolené by chtěla shodit několik kilogramů.

„Bylo to hodně vyčerpávající, ale navnadilo mě to, takže vím určitě, že budu chodit,“ svěřila se Petra bezprostředně po cvičení na rotopedu.

Podle trenérů lze shodit dokonce čtyři až pět kilogramů za měsíc. Lepší je však nespěchat a zvolit spíše volnější tempo. Zapomínat by se též nemělo ani na správnou životosprávu.

Lucie Maxová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme