Jihlavský magistrát řeší skládku sutin v Heleníně

Obyvatelům Helenína u Jihlavy vyrostla přímo u domů skládka drtě. Stavební materiál sem dovezla společnost, které patří pozemky v této lokalitě. Lidem se ale nelíbí, že jim u nových domků a zahrad jezdí nákladní auta s valníky plnými sutin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skládka suti v Heleníně | Foto: Andrea Kratochvílová

Na příjezd prvního nákladního auta vzpomíná Jana Caklová: „Na druhou stranu máme obývací pokoj, kuchyni a chystáme tam terasu. Když jsem tam minulý týden stála a kochala se, jak se blíží podzim a najednou proti vám couvá tatra a pomalu k plotu skládá, to co skládá, tak mi do smíchu nebylo.“

Společnost Pozemní stavby Jihlava na pozemky navážela stavební materiál, který chtěla rozdrtit a zavézt. Obyvatelé Helenína si proto stěžovali na jihlavském magistrátu, který začal věc okamžitě řešit.

„Stavební úřad vysvětlil stavbyvedoucímu, že je to nepřijatelné, na umístění drtičky není povolení a v obytné zástavbě nežádoucí. Zástupce firmy byl pozván k podání vysvětlení na stavební úřad,“ popsal mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Podle jednatele Pozemních staveb Jihlava Romana Kapouna společnost do týdne skládku zlikviduje.

Andrea Kratochvílová, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme