Jihočeská radní pro školství Vítězslava Baborová z KSČM skončí ve funkci

Komunistická radní pro školství v Jihočeském kraji Vítězslava Baborová skončí ve funkci. Důvodem jsou její dlouhodobé zdravotní problémy. Studenti proti jejímu jmenování protestují už od listopadu. Baborovou ale zřejmě nahradí další komunistický zastupitel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Českých Budějovicích demonstrovalo na 1500 lidí proti komunistické radní | Foto: Pavla Kuchtová

„Vítězslava Baborová je bohužel pořád v pracovní neschopnosti a bohužel pro její zdravotní stav zatím, aspoň jak signalizuje ona, nebude možné, aby dál vykonávala tuto funkci. Hledáme vhodného nástupce, tento post nemíníme vzdát. Do úvahy připadá Tomáš Vytiska,“ říká předseda jihočeské organizace Petr Braný.

Pro studenty, kteří opakovaně demonstrovali, se tím nic nemění, říká zástupce iniciativy Komunisté nepatří ke kormidlu Šimon Heller.

„My protestujeme proti tomu, že komunisté jsou v radách a ve vedení Jihočeského kraje, zejména v resortu školství. Takže pokud paní Baborová bude nahrazena jiným komunistou, tak my pokračujeme dál, štafetové hladovky běží dál a demonstrace také,“ tvrdí Heller.

Složení zastupitelstva Jihočeského kraje | Foto: ČTK

Mária Pfeiferová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme