Jihočeská univerzita otevírá Fakultu rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita dnes otevírá novou fakultu - Fakultu rybářství a ochrany vod. Jedná se o první fakultu svého druhu v Česku, která vznikla ze dvou pracovišť českobudějovické vysoké školy - Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického ve Vodňanech a katedry rybářství Zemědělské fakulty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybaření - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nová fakulta, kterou dnes slavnostně otevírají na radnici ve Vodňanech, bude patřit spíš k těm s menším počtem studentů. Ti zde budou moci získat nejen bakalářský nebo magisterský titul, ale přihlásit se také do postgraduálních studijních oborů.

Podle docenta Tomáše Policara, proděkana pro vědu na nové fakultě, je cílem fakulty sjednocení výuky rybářství a ochrany vod v Jihočeském kraji a potažmo v celých Čechách tak, aby došlo k zefektivnění celé výuky v teorii i praxi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s proděkanem Policarem z nové Fakuluty rybářství a ochrany vod

Na teoretické přednášky docházejí studenti nové fakulty hlavně v Českých Budějovicích. Postupně by jim měla sloužit i budova knihovny Jihočeské univerzity na Husově ulici. Na praktická cvičení a exkurze pak docházejí do pracoviště ve Vodňanech.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme