Jihočeské studenty přijal princ Edward. Ocenil je za účast ve vzdělávacím programu

Pět studentů českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka v pražském Černínském paláci převzalo z rukou britského prince Edwarda prestižní certifikáty The Duke of Edinburg‘s Award. Rok intenzivně pracovali a odměnou jim bude nejen setkání s pravým princem, ale také možnost studovat ve Velké Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Edward na návštěvě České republiky | Foto: Filip Jandourek

„Projekt zahrnuje uměleckou činnost, dále dobrovolnou činnost, potom expedici. Na zlatý stupeň je potřeba i nějaký mezinárodní projekt s cizinci a potom ještě sport. Takže všechny tyhle věci se musí skloubit do jednoho a za to potom dostanete diplom,“ přibližuje jedna z oceněných studentek Monika Boxanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Mária Pfeiferová zjišťovala, co všechno museli studenti pro zisk certifikátu udělat

Jihočeským koordinátorem je učitel českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka Vladimír Kojan. Důležité je podle něj studentům zpočátku vysvětlit, o co se vlastně jedná, a správně je motivovat.

„A děti najednou zjistí, že hodně věcí dělají samy. Ale asi největší práce je získat je pro dobrovolnictví, protože přece jenom příležitostí není tolik. Pokud někdo vede třeba mládežnický oddíl nebo cvičí s dětmi, tak je to jednoduché. Ale pro ostatní, kteří nic takového nedělají, je tato disciplína docela složitá,“ vysvětluje s tím, že on sám považuje za nejtěžší plánování expedic.

Cena vévody z Edinburghu je dobrovolný nesoutěžní program, který pomáhá mladým od 14 do 25 let rozvíjet osobnost a aktivně využívat volný čas. Zapojilo se do něj přes šest milionů mladých lidí ve více než 120 zemích světa.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme